Please download Java(tm).      Narodil se 13. listopadu 1947. Vypadá to, že jsme přišli o dobrého fotbalistu nebo hokejistu. Bob Frídl se věnoval sportu na úrovni dnešní 3. ligy. Začátky sportovní kariéry v Kometě Brno a Zbrojovka (za žáky). Na vojenskou službu nastupuje do PIEŠŤAN, ale zde po úrazu (dvojitá zlomenina nohy) končí kariéru sportovce. Na sport ale nezanevřel a věnoval se mu již jen jako koníčku.

     Pěvecká kariéra Boba Frídla začíná v roce 1967 se skupinou Green Spaedars. O rok později již vystupuje sám v brněnských klubech s kytarou a foukací harmonikou. Jeho hudba a zpěv je ovlivněn a inspirován velkými vzory, například Bob Dylan, Simon&Garfunkel, Leonard Cohen, později Bulad Okudžava. Nápad vydat se na uměleckou dráhu sám jen s kytarou a foukací harmonikou uskutečnil ve dvaceti letech - tehdy se psal rok 1968. Koncem 60. let si Bob Frídl začíná psát svoje první písně - Madona a jiné. O dva roky později začala spolupráce s kapelou Progres organization, později Progres II a následně skupina Jana. Sochora a se sestrami Martou a Tenou Elefteriadu, která trvala příštích devět let. Od roku 1971 do roku 1978 vystupuje Bob Frídl doma i v zahraničí se svým recitálem. Koncertoval nejen na domácí scéně, ale i v Polsku, Rakousku, Řecku, NDR, Francii a Bulharsku. V tomto období vydává svá 4 úspěšná alba - JEN VÍTR TO VÍ, ABECEDA, VŠEM SVÝM LÁSKÁM, VÝBĚR PANTON. Vychází soubor přeložených písní B. Okudžavy, vydává 2 zlaté desky z vydavatelství Panton a pravidelně se objevuje v anketě zlatý slavík v první desítce. Toto období je velmi hektické.

     V letech 1978 až 1980 působil ve skupině EX Libris, obnovuje spolupráci s Janem Sochorem a zhudebňuje poezii. Počátkem 80. let vystupuje se svým samostatným recitálem a navazuje spolupráci s J. Hovorkou či folkovou kapelou Folk Team. V druhé polovině 80. let odchází do Řecka. V Řecku působí v  letovisku Leptokária, kam se za ním i do zahraničí jezdí rekreovat známí umělci, sportovci a zpěváci. Halina Pavlowská, režisérka Irena Pavlásková, Sabina Laurinová,Yveta Bartošová, Miroslav Donutil, Petr Novotný, Honza a František Nedvědi, Amfora, fotbalisté z Boby Brno a jiní. Již dle těchto návštěv lze vyvozovat, že Bob Frídl Čechy neopustil ani v myšlenkách a po domově se mu stýskalo. Je pravdou, že Řecko mu přirostlo k srdci také. Je to krásná země s mořem a velmi vstřícnými lidmi říká Bob Frídl.
V roce 1994 vychází CD NÁVRATY, výběr z písní z let 1969-1980, (Free art). Nadále působí Bob Frídl v Řecku, má samostatná vystoupení po celé České republice. V roce 1999 zaniká CK Frídl Tour a po zdolání složitějších zdravotních potíží Bob Frídl opět vystupuje se skupinou Piknik. Výsledkem této spolupráce je vydání společného CD VZPOMÍNKY a ve stejnou dobu také v edici CARPE DIEM vychází soubor zhudebněné poezie Jiřího Wolkera. Vystupuje i samostatně se svými novými i staršími písněmi a poezií. Zastav se človíčku je název zatím posledního CD, které vyšlo v listopadu 2003.

    V roce 1969 spolu s dalšími písničkáři V. Třešňákem, V. Mertou a J. Hutkou zpívá na prvním folkovém a country festivalu pořádaném v Uherském Brodu. V současné době Bob samostatně koncertuje, hostuje v různých televizních pořadech (Dobroty s Petrem Novotným, country show s Ivanem Mládkem) a připravuje k 35 výročí své činnosti vydání svých nejlepších a nejznámějších písní z let 1968-2003.

 

Kontakt :

Adresa
Bob Frídl
Slavkovská 310
685 01   BučoviceMobil      723 978 065
Email        bobfridl@gsbrno.cz

Výměnné odkazy: bistroudraka.cz www.gsbrno.cz www.selepova.cz

Zpět na začátek stránky.